July 02 2024 23:33:11
Nawigacja
Dzisiejsi Solenizanci
Dzisiaj aden z uytkownikw nie obchodzi urodzin
View Thread
((( DX ))) KATOWICE » Forum Grupy DX KATOWICE » TU SIÊ WITAMY!
 Print Thread
Czołem Wszystkim!
hurriway
Witam tutejszą brać,
Tak na wstępie jestem z Jaworzna - około 25 km od Katowic, kto jest z tych rejonów to dobrze wie gdzie to jest Wink Od niedawna wkręciłem się w Cb-radia, tak czysto hobbistycznie. i po wielu przeczytanych tematach i zagwozdkach zakupiłem unidena PC122 - radio ma jeździć w samochodzie. Typowo na bazę planuje zakupić coś później.
Oczywiście radio (tzn pc122) wydaje się fajne, tylko że trafiło mi się po modach (o czym sprzedawca nie wspominał). Miedzy innymi zostało rozszerzone na 3x40. Jako że w sprawach techniczny zawsze byłem dokładny (pewnie nawet zbyt), to nie daje mi to spać po nocach Frown Tzn. czy te dodatkowe "ulepszenia" nie wpłynęły znacząco na odbiornik.
Stąd takie moje pytanie i prośba w jednym. Może ktoś jest z okolicy kto poświęciłby mi 5 minut swojego życia i posłuchał tego radia czy gra jak powinno.
Osobiście nie mam jeszcze praktycznie żadnego doświadczenia i z tego względu ciężko mi to ocenić, a nie daje mi to spokoju.

Pozdrawiam
hurriway
 
Michal Zawodzie
Cześć,
To że radio ma dodatkowe bandy nie wpływa na odbiornik, chyba że zostął źle przestrojony i nie działa w zerach.
Proponuję porobić łącznosci, to tak na szybko Ci korespondenci mogą powiedzieć , czy
coś jest nie halo.
Jakby co , to polecam SINAD na Legionów.
[color=#ffff33]27.290MHz / 145.225 MHz /SR9DX[/color]

baza: Yaesu FT2D, ICOM IC208H, Diamond X510,
mobil: JFKII, ML145
APRS: ON
 
dx.katowice.pl
hurriway
Podziękował Wink

Na razie radio jako tako pracuje, ale jest tam kilka kwestii pod znakiem zapytania. Np taka, ze każdą łączność jaką złapałem na wstęgach pracowała poprawnie na godzinie 10 lub 11 precyzera, nigdy na 12. Przy dodatkowej 40 następuje zdudnienie wewnętrznego sygnału w skrajnym położeniu precyzera, Od takie mankamenty. Na razie zamówiłem miernik częstotliwości, zasięgnąłem rady mądrzejszych i zdobyłem schematy strojenia każdego toru tego radia. Wiec jak przyjdzie sprzęt to posprawdzam ile się da, a jak zmaszcze to wyśle do serwisu;p
 
hurriway
Tutaj akurat zarówno górna jak i dolna mniej więcej trafia w częstotliwość. Problemem jest że przecieka sygnał z VCO przez co miksuje się z "cyganionym" sygnałem dla syntezy, sprawia to ze w dodatkowych 40-stkach sygnał który trafia do syntezy jest mocno zniekształcony. Na chwile obecną myślę jak to rozwiązać tzn. pomysł jest i powinno to śmigać prawidłowo. Wiec może jako jedyny będę miał PC122 z prawidłowo działającymi 120 kanałami ;p

Może kolega napisać jakie cuda się działy z tą podstawą?

Ogólnie układ jest dosć prosty. Zbudowany jest na dwóch mieszaczach jeden dodaje częstotliwość a drugi ją odejmuje tak aby uzyskać 450 khz różnicy. wpięte to jest pomiędzy VCO a syntezą, tak aby sygnał powrotny był przesuwany o te 450 khz. Synteza myśli ze VCO jest na innej częstotliwości i podaje wyższe lub niższe napięcie na diodę pojemnościowa aby uzyskać wymagana częstotliwość.
Edited by hurriway on 05-10-2017 11:44
 
hurriway
Tak radio odbiera na dodatkowych wstęgach. Ogólnie słuchałem ich około 40 minut. Radio stało w częstotliwości. tak jak ustawiłem precyzer to tak był.

https://www.youtube.com/watch?v=VjRHrq8UVqk
 
Bartek Laziska
Cześć wszystkim i pozdrawiam miłego wieczoru i całego tygodnia SmileSmile
 
Jump to Forum
Zaloguj
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Mapa burzowa Polski
30,554 unikalnych wizyt