July 02 2024 23:41:51
Nawigacja
Dzisiejsi Solenizanci
Dzisiaj aden z uytkownikw nie obchodzi urodzin
View Thread
((( DX ))) KATOWICE » Forum Grupy DX KATOWICE » TU SIÊ WITAMY!
 Print Thread
Dobrŷ!
c64club
Cześć,
Wróciłem po krótszej przerwie do używania CB. Często przerzucam całą podstawową 40 mimo iż czasy kiedy "pół miasta" gadało na 27MHz przypadły na moje dzieciśntwo a teraz poza #19 cicho. Od kiedy trafiłem na wzmiankę o Grupie, staram się wieczorem dokrzyczeć na #29, ale jakoś nie trafiłem. W mobilu rano i po południu jeśli słucham, to raczej na #19, więc często słyszę kol. Ocika jak grzmii.

Jako (bardzo)małolat miałem parkę "krótkofalówek" od Ruskich z targu, które męczyłem przestrajając i zasilając z większego napięcia, głównie słuchało się, bo dokrzyczeć z tego czegoś się dało na max 100m. Potem w harcerstwie krótka przygoda z KF, ale licencji nie zrobiłem, i tak nie miałbym kasy nawet na samodzielnie zbudowane radio, ani na wystawienie anteny. Parę lat temu miałem bazę na ogródku działkowym, zdarzało się prowadzić mobile po Katowicach późnym wieczorem, parę razy jakiś kontakt z bazą złapać, ale mi bazę rozkradli... Teraz znów mam szansę postawić antenę, którą właśnie klecę. Oprócz tego wieszam czasem dipola w Lesie Murckowskim, bo śpię tam prawie każdą nockę z soboty na niedzielę.

Na #19AM i #29AM można wołać Igor Katowice, może akurat się złapiemy.
 
http://www.grzegorski.net
Michal Zawodzie
Cześ Igor, może uda się nam nawiązać łączność
Wink
[color=#ffff33]27.290MHz / 145.225 MHz /SR9DX[/color]

baza: Yaesu FT2D, ICOM IC208H, Diamond X510,
mobil: JFKII, ML145
APRS: ON
 
dx.katowice.pl
Jump to Forum
Zaloguj
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Mapa burzowa Polski
30,580 unikalnych wizyt