July 07 2024 23:11:54
Nawigacja
Dzisiejsi Solenizanci
Dzisiaj aden z uytkownikw nie obchodzi urodzin
View Thread
 Print Thread
Wpadka na 2m
strychoo
Jestem mocno zdziwiony ,że tak można łaciną jechać po radio.
To jest fragment rozmowy - w początkowej fazie było bardziej ostro .
Wstyd - ciekaw jestem kto to taki.
jechali równo - i nieświadomi tego ,że poszło to w eter aż tak daleko.
Bitą godzinę szły ku..y, ch..e i inne...
[youtube]http://youtu.be/YWsAO1sqhPw[/youtube]
 
ROBERT-KATOWICE
Nieżle jadą ,i buraki nawet w nawyku nie mają przedstawiania się znakami .
[color=#ff3333]SQ 9 KFQ / 161 KTW 001[/color]
[color=#ffff00]
http://www.qrz.com/db/SQ9KFQ[/color]

http://sq9kfq.blogspot.com/

MOBIL
ICOM IC 7000 / SCREWDRIVER 7-30 MHz /Magnum S-9 / Pan DM-432 MT / Texas 1800 Power /Turbo 2001
Yaesu FT 8800 / Comet SBB 7/ Comet SB 5
Yaesu VX 8 / Comet SMA 24


BAZA Korbielow 650 n.p.m / JN 99 QN
KENWOOD TS 870 /ATU-CG 3000 /VERTICAL 8m long / LW 41,5
ICOM IC-7000 / LDG AT 200 Pro / AT
 
Dziura Zabrze
Może nie licencjonowani?
President JFK II + Densei 2018 Turbo + President Colorado
Yaesu FTM-400XDE + Comet SBB5 / Comet 24KG
Kenwood 7100 + Comet GP-3
Yaesu VX-8DE + Diamond SRH-320A
Kenwood TH-D72E + Diamond SRH-771 / Diamond RH-770

SQ9KPL-9
obrazki.elektroda.pl/7749441000_1337978171.gif
"Tylko spokój nas uratuje"
 
Michal Zawodzie
Ostatnio na pawelku tez słyszałem. A co lepsze goście normalnie gadali bez podawania znaków nawet jak ich sie o to poprosilo. Odpowiedz była : a co to da jak podam albo nie podam znak? Ciekawe co na to UKE.
[color=#ffff33]27.290MHz / 145.225 MHz /SR9DX[/color]

baza: Yaesu FT2D, ICOM IC208H, Diamond X510,
mobil: JFKII, ML145
APRS: ON
 
dx.katowice.pl
strychoo
Wszystko mogę zrozumieć - ale ten fragment , który tu umieściłem to jest niczym w porównaniu do tego z jaką salwą zaczęli .

NIe ogarniam takich ludzi .

Myślę ,że takich to trzeba piętnować i zrobić im koło d..y trochę smrodu.

I mam nadzieję, że ktoś kiedyś ich zidentyfikuje po znakach .
 
T_T
Kwestia czasu a 2/70 bedzie jak cymbałowy 19.
 
adam26
Pojechali sobie. Żenada!
Dzisiaj kolega do mnie dzwoni i pyta się co ja robię na Skrzycznem?
Okazało się że ktoś się posługiwał moim znakiem i wołał na 145.550 jako aktywator do Soty. Później go wyniuchali i się facet zmył bez śladu. Dowiedzialem sie o tym z roznych niezaleznych zrodel, wiec nie ma mowy ze sie przeslyszeli. Ręce opadają. Dobrze że mi koło d... nie narobił.

2/70? a co się dzieje na KF? Co chwila jakiś debil gwizda albo stawia nośne w AM lub FM, już nie mówiąc o strojeniu się skrzynką na kimś.
Edited by adam26 on 08-09-2013 23:25
Mobil: Herbert I + Sirio Turbo 5000 + KL 203P + DM-432MT
Baza: K-PO DX-5000 II Generacja + 1/2 lambda
FT-7900 + J-pole 2/70
TS-480 Sat + Szalter dipol
Baofeng UV-5R

Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.
 
Miras

Quote

Michal Zawodzie napisał(a):

.....goście normalnie gadali bez podawania znaków nawet jak ich sie o to poprosilo. Odpowiedz była : a co to da jak podam albo nie podam znak? ................


Co za różnica, czy podadzą swój znak (jeśli go w ogóle mają), czy Twój, albo mój, albo jeszcze inny? Nie masz gwarancji, że ktoś podaje Ci swój znak. Wydaje mi się, że Ci, którzy gawędzą sobie bez podawania znaku i na pytanie nie chcą go podać, to raczej licencji nie mają w ogóle.
Pozdrawiam
Mirek SQ9KFW
161 KTW 036
Loc. JO90QN APRS: SQ9KFW-5
Nie rób dzisiaj tego, co jutro może za Ciebie zrobić ktoś inny.
www.fotoszok.pl/upload/4e30e736.jpg
Summits On The Air
 
bazi
Co do incydentu na Beskidku , to nie była rozmowa tylko ktoś odtworzył nagranie , też to słyszałem. Z tego co wiem są to licencjonowani krótkofalowcy z wieloletnim stażem....Nie podawali znaków , bo rozmawiali na pasmach poza dozwolonym band planem.
 
Michal Zawodzie

Quote

Miras napisał(a):

Quote

Michal Zawodzie napisał(a):

.....goście normalnie gadali bez podawania znaków nawet jak ich sie o to poprosilo. Odpowiedz była : a co to da jak podam albo nie podam znak? ................


Co za różnica, czy podadzą swój znak (jeśli go w ogóle mają), czy Twój, albo mój, albo jeszcze inny? Nie masz gwarancji, że ktoś podaje Ci swój znak. Wydaje mi się, że Ci, którzy gawędzą sobie bez podawania znaku i na pytanie nie chcą go podać, to raczej licencji nie mają w ogóle.


Pytanie jak bezsilne jest UKE?
[color=#ffff33]27.290MHz / 145.225 MHz /SR9DX[/color]

baza: Yaesu FT2D, ICOM IC208H, Diamond X510,
mobil: JFKII, ML145
APRS: ON
 
dx.katowice.pl
bazi
Michał do UKE wpłynęło zawiadomienie o tym co się wyprawia, finał był taki , że odwidzili osobe która powiadomiła o poczynaniach w eterze...
 
Mlody
Albo ktoś crossband im zrobił, już bywały takie sytuacje.
M/SQ9KFX / 26 CS 001

obrazki.elektroda.pl/9915927600_1371975426.jpg
 
http://mcmeastbourne.co.uk/
SP9LP
Witam proponuje to tutaj dodać Michał, na pewno ktoś ich rozpozna...http://sp7pki.iq24.pl/default.asp

Baza:
TM-700D,IC-251A , WOUXUN KG-UV950P + DIAMOND X300N , Yagi DK7ZB 2m/70cm J/Pole 2m/70cm
NavComm TK-890 , Baofeng UV5R
Motorola GM350 4M/70MHz + Dipol
FT-950 >>>GP-7, FD4 , W3DZZ,LW45m,
Mobil:
FT100D Antena :RIG-9 LW 30m
 
http://www.qrz.com/db/SQ9PNJ
Hummer130
Pany... Nie ma nad czym bić piany. Takie sytuację się zdarzają a jak kogoś to denerwuje to czemu nie ma żadnej reakcji tylko nagrywanie (Strycho). Miałem podobną na SR6GL. Siedziałem na hotelu w Nysie i po "odrobieniu lekcji i napiasaniu kilku maili" włączyłem radyjko i sucham. A tu normalna gadka, bez znaków tylko po imieniu więc słuchałem bo akurat w tv był jakiś ciekawy filmik. Ale po 30 minutach odezwałem się "czy można" bo inaczej nie dało się (bo non stop gadka) Wink i nagle inny ton rozmowy. Okazało sie "że i tak cisza na przemienniku" to gadki luźne są (wieczorne) Reasumując panowie sp przedstawili się wymieniliśmy raporty i wrócili do konwersacji....
 
strychoo

Quote

Hummer130 napisał(a):

Pany... Nie ma nad czym bić piany. Takie sytuację się zdarzają a jak kogoś to denerwuje to czemu nie ma żadnej reakcji tylko nagrywanie (Strycho). Miałem podobną na SR6GL. Siedziałem na hotelu w Nysie i po "odrobieniu lekcji i napiasaniu kilku maili" włączyłem radyjko i sucham. A tu normalna gadka, bez znaków tylko po imieniu więc słuchałem bo akurat w tv był jakiś ciekawy filmik. Ale po 30 minutach odezwałem się "czy można" bo inaczej nie dało się (bo non stop gadka) Wink i nagle inny ton rozmowy. Okazało sie "że i tak cisza na przemienniku" to gadki luźne są (wieczorne) Reasumując panowie sp przedstawili się wymieniliśmy raporty i wrócili do konwersacji....


Hummer a czy ja pisałem ,że się nie odezwałem ?????

Kilka osób zwracało im uwagę - ale bez reakcji.

Widać oni pracowali nie przez przemiennik - on tylko przekazał w jedną stronę .

Przeczytaj od początku ten wątek - rozmowa była bitą godzinę - nagranie to fragment kilkuminotowy.
 
Hummer130
Ok
 
Hummer130
Czyli błąd matrix'a ja tez nieraz odbieram na gsm rozmowy nie dla mnie... poważnie telefon dzwoni a tu słyszę jakieś inne rozmowyWink Często w Krakowie mam głuche telefony i jak dzwoni to odbieram i słyszę rozmowy jakieś obce ...
Edited by Hummer130 on 10-09-2013 19:12
 
Mlody

Quote

Hummer130 napisał(a):

Czyli błąd matrix'a ja tez nieraz odbieram na gsm rozmowy nie dla mnie... poważnie telefon dzwoni a tu słyszę jakieś inne rozmowyWink Często w Krakowie mam głuche telefony i jak dzwoni to odbieram i słyszę rozmowy jakieś obce ...


Od dawna słyszysz te głosy? Pfft

Według mnie w tym nagraniu dziwnie brzmi przemiennik, albo ktoś ich crossbandem wrzucił tam albo odtworzył nagranie.
M/SQ9KFX / 26 CS 001

obrazki.elektroda.pl/9915927600_1371975426.jpg
 
http://mcmeastbourne.co.uk/
SP9LP

Nie dzwon na 0700 Grin to nie bedzie głuchych HUMMER130.
A co do SP6 miałem okazje przebywać na ich terenie to co strycho nagrał to norma !!!

Baza:
TM-700D,IC-251A , WOUXUN KG-UV950P + DIAMOND X300N , Yagi DK7ZB 2m/70cm J/Pole 2m/70cm
NavComm TK-890 , Baofeng UV5R
Motorola GM350 4M/70MHz + Dipol
FT-950 >>>GP-7, FD4 , W3DZZ,LW45m,
Mobil:
FT100D Antena :RIG-9 LW 30m
 
http://www.qrz.com/db/SQ9PNJ
strychoo

Quote

Hummer130 napisał(a):

Czyli błąd matrix'a ja tez nieraz odbieram na gsm rozmowy nie dla mnie... poważnie telefon dzwoni a tu słyszę jakieś inne rozmowyWink Często w Krakowie mam głuche telefony i jak dzwoni to odbieram i słyszę rozmowy jakieś obce ...


Centrala coś ci nawala Pfft
 
Jump to Forum
Zaloguj
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Mapa burzowa Polski
35,074 unikalnych wizyt