July 05 2024 05:36:18
Nawigacja
Dzisiejsi Solenizanci
Dominik
Zulus
View Thread
 Print Thread
Burze
T_T
Witka ! Okazuje się że nie tylko ja mam pewne "zboczenia" i fascynacje zjawiskami, które zmuszają nas do uziemienia naszych instalacji antenowych. Poniżej kilka zdjęć - mam nadzieję- fantastycznie oddających zjawisko tworzenia się "kowadła" czyli komórki burzowej. To zwykle możemy obserwować w Stanach i na Discovery. Inny klimat i większy potencjał do tornad i innych zjawisk, dlatego warto coś takiego obserwować u nas.

img600.imageshack.us/img600/9346/dscf3731g.jpg

img9.imageshack.us/img9/6523/dscf3736o.jpg

img850.imageshack.us/img850/9758/dscf3732r.jpg
 
SQ9IWU
Dobra robota. Tym razem nie było zbyt efektownie, ale dobrze się zapowiadało. Myślę że przy najbliższym spocie wymyślimy jakiś mały połów w regionie Grin
 
T_T
Dzieki Ryszard. Musimy rozwinąć temat przy spotkaniu, bo rzeczywiście zapowiadało się nieźle, a wyszło wcale. To też jest ciekawe, jak i dlaczego to potrwafi się rozpłynąć ?
 
SQ9IWU
Ano właśnie, trza temat dogłębnie przeanalizować, a na razie czekam na obiecany programik Smile.
Pozdro.
 
T_T
Ryszard, to może nie nowość ale ja korzystam z tego linka:

http://burze.dzis.net/
 
SQ9IWU
Tak tak, znam stronę. Poniżej wczorajsze fotki, później ten front odczuliśmy na własnej skórze Grin.
www.dx.katowice.pl/images/burze/IMG_0636.jpg
www.dx.katowice.pl/images/burze/IMG_0639.jpg
www.dx.katowice.pl/images/burze/IMG_0640.jpg
 
SQ9IWU
Tomi to jest początek tego o czym rozmawialiśmy przez phona, pokazów w sumie nie było ale gradzik był zacny Smile
www.dx.katowice.pl/images/burze/IMG_0663.jpg
Edited by SQ9IWU on 06-05-2012 00:12
 
T_T
Okolice Radomska kiedy wracałem z WAW w czwartek. Za kilka minut po zrobieniu zdjęcia musiałem się zatrzymać. Wycieraczki nie dawały rady Smile

img705.imageshack.us/img705/4730/20120712047.jpg
 
Jump to Forum
Zaloguj
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Mapa burzowa Polski
32,089 unikalnych wizyt