July 07 2024 23:47:57
Nawigacja
Dzisiejsi Solenizanci
Dzisiaj aden z uytkownikw nie obchodzi urodzin
View Thread
((( DX ))) KATOWICE » Forum Grupy DX KATOWICE » Nasze łączności i DX'y.
 Print Thread
Dyplom Zamki Polskie
Kuba Mikolow
To się tylko tak wydaje, nie jest to trudny do spełnienia warunek, poza tym możesz to robić na raty a w samym Ojcowski Parku masz sporo zameczków. Dodatkowo do dyplomów QSO idą szybciej bo czasem generuje się nawet ładny Pile Up. Szykuj anteny i w teren, bo w "domu to ludzie umierają" Wink

73!
BASE: Yaesu-> 817, 857, 990 | MFJ941e | J-2m | 3 band dipol 40/20/10m | delta loop 17m | 80m inv Vee
PORTABLE: 'Szalter dipol' 40/20/17/15m | delta loop 40m | Trap Vertical | Yagi 2m 4el. | 20m EFHW | GRP extra/mini DX-Wire | aku CSB 17Ah/9Ah
 
Miras
Nastawię się chyba raczej na zamki, niż na SPFF Na Jurze jest ich sporo, a mam do nich blisko. Kilka mogę zrobić na rowerze, do innych podjadę samochodem. Jeśli tylko czas na to pozwoli Smile
Pozdrawiam
Mirek SQ9KFW
161 KTW 036
Loc. JO90QN APRS: SQ9KFW-5
Nie rób dzisiaj tego, co jutro może za Ciebie zrobić ktoś inny.
www.fotoszok.pl/upload/4e30e736.jpg
Summits On The Air
 
Miras
Planuję jutro (tj. we wtorek) przed południem rozłożyć się z antenami w Mirowie. Będę na 40m SSB i na 2m FM (145550MHz). Będę też wołał na przemiennikach, które będę miał w zasięgu (na 2m i 70cm). Zacznę QRP, ale jak mi się ciśnienie podniesie, to dołożę parę watów z PA, na ile wytrzymają aku. Dzisiaj zrobiłem mały rekonesans mobilem (widoczne na APRS - SQ9KFW-5). Jak jutro powieszę druty, to puszczę jakieś ramki na APRS. Jeśli ktoś będzie miał czas i możliwość dorwania się do radia - zapraszam na kuso. Długo pewnie nie wysiedzę, jak będzie tak zimno jak dzisiaj.
Pozdrawiam
Mirek SQ9KFW
161 KTW 036
Loc. JO90QN APRS: SQ9KFW-5
Nie rób dzisiaj tego, co jutro może za Ciebie zrobić ktoś inny.
www.fotoszok.pl/upload/4e30e736.jpg
Summits On The Air
 
Mlody
To zabiore ręczniaka, może sie usłyszymy.
M/SQ9KFX / 26 CS 001

obrazki.elektroda.pl/9915927600_1371975426.jpg
 
http://mcmeastbourne.co.uk/
Miras
Mirów w pewnym sensie zaliczony w dniu wczorajszym. W pewnym sensie, bo połowicznie - zrobione kilka QSO na 2 m i 70 cm, Kacper niestety odmówił współpracy podczas strojenia anteny (zimy nie lubi, czy co), więc na 40 m nie ruszyłem. Śniegu było do połowy łydki, temperatura w granicach 1 - 2 stopni C na plusie. W zasięgu przemienniki na Koskowej Górze, Czantorii, w Będzinie, Dąbrowie Górniczej, Włodowicach, a także SR7V.
Dzięki Młody za QSO.
Pozdrawiam
Mirek SQ9KFW
161 KTW 036
Loc. JO90QN APRS: SQ9KFW-5
Nie rób dzisiaj tego, co jutro może za Ciebie zrobić ktoś inny.
www.fotoszok.pl/upload/4e30e736.jpg
Summits On The Air
 
Jump to Forum
Zaloguj
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Mapa burzowa Polski
35,504 unikalnych wizyt