July 07 2024 23:10:07
Nawigacja
Dzisiejsi Solenizanci
Dzisiaj aden z uytkownikw nie obchodzi urodzin
View Thread
((( DX ))) KATOWICE » Forum Grupy DX KATOWICE » TU SIÊ WITAMY!
 Print Thread
Witam
XxxCinuxxX
Witam jestem tu nowy i chciałbym uzyskać kilka rad dotyczących korzystanie z SSB.
 
T_T
No to zapodaj pytanka,mamy tu moc doswiadczonych dx-siarzy.:-)
 
XxxCinuxxX
Chodzi mi o to, co na jakich kanałach. Jak i co lub kogo wywoływać . Na jakich bandach najwięcej ludzi siedzi. Radio jakie mam to President Jackson I z 6 bandami na chwilę obecna w mobilu ale niebawem stacjonarka. Przepraszam za takie głupie pytania ale jestem tu nowy i nie chciałbym zaśmiecać forum w innych działach. Wcześniej miałem Unidena 520xl.
 
Mariusz Katowice
najbardziej chyba popularna frq to 27.555 czyli raz w prawo kanał 12 i w tzw piątki musisz wejść 0.5
161 KTW 005
SQ9KPM
 
SQ9KPJ adas761
Witam. Możesz wołać jeszcze na ogólnopolskim 26.425 USB BAND ,,B" kanał 32. Pozdrawiam 73Wink
2m/70cm Kenwood TM-V7, Yaesu FT-8900R/ Lafayette MA-1300LN
Yaesu FT-60E, BaofevengUV-5R
KF Yaesu FT450D/ DELTA 84m/ LW 82m
K-PO DX 5000/ MK-394 5/8 FUTURA 10m
 
http://adas761.stronastartowa.com/
XxxCinuxxX
Ok powoli zaczynam rozumieć co i jak a byłby może ktoś chętny dzisiaj wieczorem do pomocy w ustawieniu perrek w moim nowym mikrofonie?
 
Dziura Zabrze
Siema
President JFK II + Densei 2018 Turbo + President Colorado
Yaesu FTM-400XDE + Comet SBB5 / Comet 24KG
Kenwood 7100 + Comet GP-3
Yaesu VX-8DE + Diamond SRH-320A
Kenwood TH-D72E + Diamond SRH-771 / Diamond RH-770

SQ9KPL-9
obrazki.elektroda.pl/7749441000_1337978171.gif
"Tylko spokój nas uratuje"
 
XxxCinuxxX
Kolego masz może bazowke? Bo jeśli tak to bym był chętny do sprawdzenia mojego Jacksona:-)
 
T_T
Dziura ma bazówkę w aucie Smile
 
XxxCinuxxX
Aha chyba że tak:-) ja jak narazie oddałem mojego jacksona na mały przeglądzik i wróci do mnie dopiero w czwartek a teraz jestem na Unidenie 520xl;-)
 
XxxCinuxxX
A i jeszcze bym prosił aby ktoś mi wytłumaczył jak czytać ten wykres propagacji fal co jest tutaj na forum zamieszczony
 
T_T
Jak nie działasz na KF to raczej mało Ci sie to przyda. Propagacja w wolnym tłumaczeniu to dobre warunki do łaczności. Na CB nadajesz na 11 m. Im dłuzszy słupek przy odpowiedniej długości fali (masz je napisane na dolnej skali wykresu) tym lepsza propagacja czyli amatorzy wiedza gdzie szukać łaczności. Jak masz Jacksona I to zahaczasz o 10 m. To tak po krótce.
 
XxxCinuxxX
O i znów człowiek się czegoś nauczył, T_T dziękuję ci bardzo za wyjaśnienie jak czytać ten wykres.
 
Jump to Forum
Zaloguj
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Mapa burzowa Polski
35,038 unikalnych wizyt