July 05 2024 03:19:55
Nawigacja
Dzisiejsi Solenizanci
Dominik
Zulus
View Thread
 Print Thread
Lustrzanka cyfrowa NIKON D50
Michal Zawodzie
przeniesione z innego tematu

Quote

Miras napisał(a):
Wszystkie lustrzanki Nikona są bez stabilizacji w body, stabilizacja jest wyłącznie w obiektywach (VR). Taki urok Nikona. Ten obiektyw, który jest na fotkach nie ma stabilizacji.


Quote

T_T napisał(a):
Dzieki Miras, tego nie wiedziałem. Z lustrzanek miałem tylko słaby model Canona 1000 D którego zamieniłem na Fuji HS-10.
OK, ale to chyba OT Smile


Quote

Miras napisał(a):
Podchodząc do tego zdroworozsądkowo - po co komu stabilizacja przy 55mm ogniskowej? Przy powiedzmy 300mm stabilizacja się przyda, szczególnie przy słabszym świetle, ale przy 55... a jesli ktoś ma delirkę, to i stabilizacja mu nie pomoże Smile

[color=#ffff33]27.290MHz / 145.225 MHz /SR9DX[/color]

baza: Yaesu FT2D, ICOM IC208H, Diamond X510,
mobil: JFKII, ML145
APRS: ON
 
dx.katowice.pl
T_T
Miras, to chyba rzeczywiście nie robiłeś zdjęć na Canonie.
 
Kuba Mikolow
Jak łatwo zauważyć, najbardziej liczący się producenci sprzętu fotograficznego, nie montują stabilizacji w body. Mimo, iż sam mam większość szkieł bez stabilizacji z Mirasem się nie zgodzę. W tanich obiektywach (czytaj ciemnych) stabilizacja to często jedyna rzecz oprócz podbicia ISO która pozwala na uzyskanie nie poruszonych zdjęć w pomieszczeniach, bez użycia lampy. Oczywiście najważniejsze, żeby obiektyw był światłosilny bo stabilizacja ruchu nie zamrozi, a najlepsza stabilizacja to porządny statyw. Jednak nie każdego stać na jesne szkła, i nie każdy jest w stanie zakupić, a potem targać ze sobą ciężki statyw. Jednak solidny statyw nawet z kiepskiego szkła wydusi 100x więcej niż stabilizacja rodem ze Star Treka i cudowne body. Ehhh się rozpisałem Wink

Quote

T_T napisał(a):
Miras, to chyba rzeczywiście nie robiłeś zdjęć na Canonie.


Tomi mógłbyś rozwinąć ?

pozdrawiam serdecznie
Kuba
BASE: Yaesu-> 817, 857, 990 | MFJ941e | J-2m | 3 band dipol 40/20/10m | delta loop 17m | 80m inv Vee
PORTABLE: 'Szalter dipol' 40/20/17/15m | delta loop 40m | Trap Vertical | Yagi 2m 4el. | 20m EFHW | GRP extra/mini DX-Wire | aku CSB 17Ah/9Ah
 
Miras
Miałem kiedyś lustrzankę Canona, ale to było jeszcze w czasach fotografii analogowej. Potem był cyfrowy Olympus z 2-megową matrycą, a po nim stanąłem przed dylematem: Canon czy Nikon. Wybór padł na Nikona, bo miał większa i jaśniejszą matówkę, a ja lubię widzieć, co fotografuję (dlatego nie używam ekranu przy pstrykaniu, tylko patrzę przez optykę). Najpierw był D70, a od jakiegoś czasu D90.

A nawiązując do stabilizacji, to oczywiście przydaje się, ale bardziej przy dłuższych ogniskowych. Przy krótkich robi się fotki zwykle z bliska, a wtedy jeśli jest mało światła, to używa się lampy i problem z głowy. Przy typowo nocnych zdjęciach nic nie zastąpi statywu (choć robiłem też z ręki nocne krajobrazy, ale nie jest to łatwe i nie zawsze wychodzi), stabilizacja niewiele pomoże.
Jeśli nie mamy czasu na długą ekspozycję, to tylko jasny obiektyw, albo lampa. A przy krótkiej ekspozycji i krótkiej ogniskowej stabilizacja jest zbędna.
Pozdrawiam
Mirek SQ9KFW
161 KTW 036
Loc. JO90QN APRS: SQ9KFW-5
Nie rób dzisiaj tego, co jutro może za Ciebie zrobić ktoś inny.
www.fotoszok.pl/upload/4e30e736.jpg
Summits On The Air
 
T_T
Panowie, widać macie więcej doświadczeń z fotkami. Ja jestem zupełnym amatorem i mam złe doświadczenia z Canonem 1000D. Wymieniłem więc na anologa który nieźle śmiga z zoomem 30X. Jednak cyfrówka to cyfrówka i nie ma dwóch zdań. Mam kolegę który fascynuje się fotografią, głównie pstryka samoloty. Jeżdzi po pokazach itp. Wiem tylko że moja kasa którą wydałem na radyjka jest niewspólmierna do tego jaki on ma sprzęt foto. Z tym statywem to racja...posiadam ...ale nie zawsze chce się go targać ze sobą Smile
 
Miras
Ja ostatnio targam statyw do aparatu po górach, który robi za maszt do anteny Smile
Pozdrawiam
Mirek SQ9KFW
161 KTW 036
Loc. JO90QN APRS: SQ9KFW-5
Nie rób dzisiaj tego, co jutro może za Ciebie zrobić ktoś inny.
www.fotoszok.pl/upload/4e30e736.jpg
Summits On The Air
 
Kuba Mikolow

Quote

Miras napisał(a): (dlatego nie używam ekranu przy pstrykaniu, tylko patrzę przez optykę). .

Podpisuję się obiema rękami. Ekraniki są do oglądania zdjęć, a nie robienia. Niewielkie i ciemne matówki to jest największa jak dla mnie bolączka "nowożytnych" aparatów. Szczególnie boleśnie odczuwam to przy używaniu manualnej optyki.

Generalnie, stabilizacja w body to bajer. Wykorzystywany tylko i wyłącznie w specyficznych warunkach.
Też używam Nikona, na stałe mam d80, ale przez moje ręce na dłużej bądź krócej przewinęły się d300,d300s,d90,d70,d40,d60 i d50. Jednak dla mnie dyskusja Canon vs Nikon to jak dyskusja na temat wyższości świat bożego narodzenia nad wielką nocą. Puszki jak puszki... najważniejsze w tym wszystkim to pamiętać że kupując body danego brandu kupujemy "ich system".

pozdrowiania
Kuba
BASE: Yaesu-> 817, 857, 990 | MFJ941e | J-2m | 3 band dipol 40/20/10m | delta loop 17m | 80m inv Vee
PORTABLE: 'Szalter dipol' 40/20/17/15m | delta loop 40m | Trap Vertical | Yagi 2m 4el. | 20m EFHW | GRP extra/mini DX-Wire | aku CSB 17Ah/9Ah
 
pherni
Kuba tez się cieszę że jesteś po ciemnej stronie mocy czyli "N" Tylko zawsze należy pamiętać że kupując dobrą lustrzankę Nikona czy Canona stajesz się zaledwie jego posiadaczem Smile wtedy dopiero zaczyna się zabawa obiektywy, lampy, filtry... Mam nadzieje że jak następnym razem się spotkamy to będzie nowy temat do rozmowy Smile
Mobil: JACKSON II, CB MASTER NM-500E, SANTIAGO 1200, MOTOROLA RSN-4001A
Baza: PRESIDENT LINCOLN, PAN DM-432MT, FD-1818 mod Pherni, FRQ-8F2, SIRIO NEW TORNADO 27,
 
Kuba Mikolow

Quote

pherni napisał(a):
Kuba tez się cieszę że jesteś po ciemnej stronie mocy czyli "N" Tylko zawsze należy pamiętać że kupując dobrą lustrzankę Nikona czy Canona stajesz się zaledwie jego posiadaczem Smile wtedy dopiero zaczyna się zabawa obiektywy, lampy, filtry... Mam nadzieje że jak następnym razem się spotkamy to będzie nowy temat do rozmowy Smile


Tak jest, ale koniecznie jak nasze kobiety będą czekać w autach i od razu do gipsu
rotfl

A tak na serio to pucha jak pucha... najwięcej do jakości zdjęcia wnosi warsztat i "oko". Canon Nikon, jeden pieron generalnie. Chociaż najwygodniej było by mieć oba, bo w każdym systemie jest takie szło które bije mocno szło konkurencji Wink

Pozdrawiam serdecznie
Kuba
BASE: Yaesu-> 817, 857, 990 | MFJ941e | J-2m | 3 band dipol 40/20/10m | delta loop 17m | 80m inv Vee
PORTABLE: 'Szalter dipol' 40/20/17/15m | delta loop 40m | Trap Vertical | Yagi 2m 4el. | 20m EFHW | GRP extra/mini DX-Wire | aku CSB 17Ah/9Ah
 
pherni
Damy rade Smile najwyżej znowu będą złe na nas ;p;p Wiec na następny spot zabieramy sprzęt foto rotfl
Mobil: JACKSON II, CB MASTER NM-500E, SANTIAGO 1200, MOTOROLA RSN-4001A
Baza: PRESIDENT LINCOLN, PAN DM-432MT, FD-1818 mod Pherni, FRQ-8F2, SIRIO NEW TORNADO 27,
 
Kuba Mikolow
Nie widzę przeciwwskazań Wink

pzdr Kuba
BASE: Yaesu-> 817, 857, 990 | MFJ941e | J-2m | 3 band dipol 40/20/10m | delta loop 17m | 80m inv Vee
PORTABLE: 'Szalter dipol' 40/20/17/15m | delta loop 40m | Trap Vertical | Yagi 2m 4el. | 20m EFHW | GRP extra/mini DX-Wire | aku CSB 17Ah/9Ah
 
Jump to Forum
Zaloguj
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Mapa burzowa Polski
31,396 unikalnych wizyt